Jak dobrać kolce na ptakiWybierając odpowiedni system kolców na ptaki powinniśmy kierować się tak naprawdę kilkoma kryteriami. Poniżej postaramy się Państwu przedstawić najważniejsze z nich. 

Wielkość ptaków które będziemy chcieli odstraszyć. Produkowane przez nas kolce na ptaki AVIK© różnią się między innymi ilością drutów przypadających na 1 metr długości. W naszej ofercie znajdą Państwo kolce posiadające od 32 drutów na 1 mb do nawet 108 drutów na 1 mb. W przypadku odstraszania dużych gatunków ptaków takich jak gołębie, wrony, gawrony, mewy, itp. w większości przypadków wystarczy zaopatrzyć się w podstawowy system kolców na ptaki taki jak AVIK© R20 / AVIK© L30. Niejednokrotnie pozwoli on skutecznie i pewnie zabezpieczyć teren przed niepożądaną obecnością dużych gatunków ptaków. Jeżeli mają Państwo problem z mniejszymi gatunkami ptaków takimi jak wróble, kwiczoły itp. lub chcą Państwo zabezpieczyć miejsca często odwiedzane przez ptaki (miejsca dogodne do tworzenia gniazd) polecamy zakup kolców na ptaki z serii AVIK© R140 / R200. 

Szerokość miejsca w którym system kolców na ptaki ma zostać zamontowany. Poszczególne modele kolców różnią się między innymi szerokością rozstawu drutów oraz powierzchnią jaką są w stanie zabezpieczyć. Kierując się tymi kryteriami powinniśmy wziąć pod uwagę na jakiej szerokości podłoża chcemy zamontować system kolców na ptaki. Najszerszy system kolców dostępny w naszej ofercie to AVIK© R200. Jest on w stanie zapewnić aż 30 cm ochrony! W przypadku wystąpienia potrzeby zabezpieczenia większych szerokości sugerujemy montaż kolców w wielu rzędach lub bezpośrednio przy krawędziach elementów budowlanych / architektonicznych. 

Stal z jakiej zostały wykonane kolce. 
W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno kolce wykonane ze stali nierdzewnej zgodnie z normą AISI 301 oraz kolce wykonane ze stali ocynkowanej. System kolców nierdzewnych objęty jest 5 letnią gwarancją, a ich przewidywana trwałość wynosi 15 lat i dłużej. Stal ocynkowana cechuję się krótszą trwałością wynoszącą około 3 lat. Ze swojej strony udzielamy rocznej gwarancji na ten rodzaj kolców. Należy również pamiętać o tym, że kolce ocynkowane są odpowiednio tańsze względem wersji nierdzewnej, dzięki czemu mają Państwo możliwość wyboru rozwiązania dopasowanego do Państwa potrzeb.

Szczegółowa instrukcja montażu kolców dostępna jest TUTAJ.

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

W razie jakichkolwiek problemów z doborem odpowiedniego systemu kolców na ptaki służymy fachową pomocą telefoniczną pod numerem tel.

+48 502 840 245 (pn-pt 8:00-17:00, sb: 10:00-14:00) oraz adresem e-mailowym kontakt@kolcenagolebie.pl.

Zachęcamy również do skorzystania z naszego formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie. 
ZOBACZ TAKŻE
jak dobrać odpowiednie kolce na ptaki
poznaj nasze rodzaje kolców na ptaki 
jak prawidłowo montować kolce na ptaki
jak złożyć zamówienie w naszym sklepie
sprzedaż hurtowa kolców na gołębie
przejdz do centrum pobierania

Sklep kolcenagolebie.pl producent kolców na ptaki marki AVIK, sklep i hurtownia.


Dostarczamy zabezpieczenia do ochrony przed ptakami. Produkujemy i dostarczamy atestowane kolce na ptaki wykonane z materiałów najwyższej jakości. Zamówienia realizujemy do 24h.

Avik - najlepsze kolce przeciw ptakom. Zapraszamy do współpracy.